εvδιαφερον απο car.gr

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
t3 syncro tool
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3124
Εγγραφή: Πέμ 29 Δεκ 2011 10:20 am
Τοποθεσία: Αθήνα-Ν.Ιωνία
Επικοινωνία:

Re: εvδιαφερον απο car.gr

Δημοσίευση από t3 syncro tool »

sotyanif έγραψε:Ενδιαφέρεται κανείς;;
Βγάλε καμια φωτό και στείλε βρε Σωτήρη. Μπορεί να το πάρω εγώ μιας και είναι πετρέλαιο, και να δώσω αυτό που έχω.
Γιατί για να έχω 2 μαζί.....πολύ δύσκολο το βλέπω.
Σε ευχαριστούμε για τον κόπο :)
Volkswagen. Turning owners into mechanics for over 50 years....!!!!!!!!!!!!
T3 Syncro 14" 2.1 DJ
Άβαταρ μέλους
syncroagr
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: Σάβ 28 Σεπ 2013 3:18 pm

Re: εvδιαφερον απο car.gr

Δημοσίευση από syncroagr »

θα το παρει ο τακης τελικα μπαμπη?
H φαση που βρισκεις καποιους καπου ψηλα.
-Μα καλα πως ανεβηκες εδω?
-SYNCRO
Άβαταρ μέλους
sotyanif
Δημοσιεύσεις: 2015
Εγγραφή: Δευ 25 Ιούλ 2011 7:02 pm
Τοποθεσία: Αρχάνες,Κρήτη

Re: εvδιαφερον απο car.gr

Δημοσίευση από sotyanif »

micro1.jpg
micro2.jpg
micro3.jpg
micro4.jpg
Αναφορά :
Το όχημα έχει αγροτική άδεια,μηχανή Audi (αυτός δεν το ήξερε όταν το αγόρασε,το ανακάλυψε μετά)(μάλλον απο Audi80 1,6TD)(στο βιβλιάριο μεταβολών είναι δηλωμένη JX,απο εισαγωγή το 2003).
Έχει κλειστά με λαμαρίνα παράθυρα,στην συρταρωτή και απέναντί της.
Είναι 3 χρόνια βαμμένο πράσινο, εξωτερικά μόνο(έτσι το πήρε),πρίν ήταν άσπρο.
Έχει κάτι εμφανίσεις σκουριάς,στις ραφές που είναι οι λασποτήρες,στο λάστιχο του μπροστινού παρμπρίζ,στην γωνία του μπροστινού ''κούτελου'',στα κουτιά πίσω-δεξιά-αριστερά(κάτω απο τους αεραγωγούς),στα πατάκια καμπίνας δεξιά-αριστερά,λίγο οι θόλοι,γενικά..... ψιλοπράγματα ,χωρίς τρύπες διαμπερείς ,κλπ.
Είναι μοντέλο 1992 και ήρθε ελλάδα το 2003,(αρκετά χρόνια στα αλάτια της ξενητιάς ;)
Η εξωτερική φούσκα(απο την μεριά του τροχού),του μπιλιοφόρου μπροστά αριστερά,κάτω απο τον οδηγό δηλαδή ,είναι διαλυμένη και γράσσα παντού,και το πίσω δεξιά αμορτισέρ έχει χάσει λάδια....
Υπάρχουν ξεράσματα σκουριασμένου νερού στον κινητήρα,είπε κάπου μάλλον έχει διαρροή νερού(αντλία;)
Πίσω ,απο το αριστερό πίσω φωτιστικό σώμα,έχει κάτι που φυσούσε λεει αέρα πάνω στο τούρμπο,με μια ελεύθερη ολολάδωτη φυσούνα ,που τώρα όμως δεν το ακούει να δουλεύει..
Ο πωλητής είναι νεαρός,υδραυλικός,του πέφτει μεγάλο και δυσκολομανουβράριστο για οδήγηση-παρκάρισμα στην πόλη,δεν έχει και υδραυλικό τιμόνι,δείχνει να μην ξέρει και πολλά πράγματα η να μην τον ενδιαφέρει(η θέλει κάτι να κρύψει;)
Δεν ξέρει αν δουλεύουν τα μπλοκέ,ούτε και τι είναι αυτά,δεν ξέρει αν δουλεύει ο καυστήρας θέρμανσης,δεν είναι κυνηγός....
Τον ρώτησα πως και πήρε αυτό το αυτοκίνητο και μάλιστα απο Καλαμάτα(Πεταλίδι),αφού δεν τον ενδιαφέρουν τα ''καλούδια''που έχει και μου απάντησε ,ότι του το βρήκε κάποιος γνωστός του μαντράς απο τα Χανιά και του το έφερε,λέγοντάς του ,αυτό είναι καλό και σου κάνει.....
Το ντεπόζιτο που βλέπετε επάνω εκεί ψηλά ,είναι νερού,το έχει εκεί μόνιμα και για να ξεπλένεται! αλλά και όταν πάει με την κυρά για κανένα μπάνιο η κάμπινγκ.....
Αυτά....αν κάποιος θέλει κάτι περισσότερο ας μου πεί ,ευχαρίστως να ξαναπάω και να το πάω και βόλτα η σε μηχανικό....είναι πολύ κοντά μου και ο άνθρωπος δείχνει ήσυχος και φιλικός..η όπως λέω πιο πάνω: δείχνει να μην ξέρει και πολλά πράγματα η να μην τον ενδιαφέρει(η θέλει κάτι να κρύψει;)
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Η Φύση ,είναι το ΣΠΙΤΙ μας!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
kozagio
Δημοσιεύσεις: 451
Εγγραφή: Τετ 17 Σεπ 2014 5:55 pm
Τοποθεσία: ΝΕΑ ΜΑΚΡΗ

Re: εvδιαφερον απο car.gr

Δημοσίευση από kozagio »

ως απαισιοδοξος και καταστροφολογος γενικα θα παραθεσω την ταπεινη μου αποψη. ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΛΑ ΛΕΦΤΑ.

πως ενα αυτοκινητο με 210000 χλμ εχει αλαγμενη μηχανη? και και το 2003 ποσα χλμ ειχε ? μηπως παει για μηχανη? (που καποια στιγμη θα γινει διοτι οπως εχουμε ξαναπει αυτη του πεφτει μικρη) . σασμαν - διαφορικα , αν θελουν επισκευη? 2000 ευρω +++++?τιμονι ? δεν θα ηθελα στα 42 να κανω μπρατσα μ αρεσει ετσι οπως ειμαι 8-) ..... κοστος υδρυλικου 600 με 800 ευρω. καροτσα, οταν ενα τ3 φουσκωνει απο εδω και απο κει εστω και χωρις τρυπες τοτε μαλον κρυβει διαφορα :shock: :shock: :shock: κοστος ΑΓΝΩΣΤΟ κατα τ αλλα η αδεια του πετρελαιου μετραει . ισως καποιος με ορεξη και αρκετο χρονο ......και χρημα να το κανει αξιοζηλευτο :-D :-D :-D αααα η δεξαμενη στην οροφη ειναι ολα τα λεφτα ( για να παιρνει τις στροφες εντυποσιακα :o :o :o )
Άβαταρ μέλους
t3 syncro tool
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3124
Εγγραφή: Πέμ 29 Δεκ 2011 10:20 am
Τοποθεσία: Αθήνα-Ν.Ιωνία
Επικοινωνία:

Re: εvδιαφερον απο car.gr

Δημοσίευση από t3 syncro tool »

Κατα πρώτον να ευχαριστήσω τον Σωτήρη απο την Κρήτη για τον κόπο που έκανε να το δεί, και για την εκτενέστατη αναφορά του. ;) ;)

Θέλει όντως αρκετά χρήματα για να το κάνεις ένα αξιοπρέπες αμάξι.
Και επειδή εγώ έχω περάσει το "στήσιμο" 2 φορές μέχρι τώρα δέν θέλω να ξαναασχοληθώ με επαγγελματικό.
Άν ήταν ΙΧ θα το έπερνα στα σίγουρα.
Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι οτι άν και 3 χρόνια μόνο βαμμένο....ξαναξέρασε σκουριά. (ας είναι καλά τα χρόνια που ήταν στην Γερμανία. Η σκουριά δυστυχώς δουλεύει απο μέσα.) Άρα θέλει πολύ καλή φαναρτζοδουλειά που μεταφράζεται σε αρκετό χρήμα.
Είναι όντως ένα αμάξι για κάποιον που τώρα αρχίζει την ζωή του με τα Τ3.
Volkswagen. Turning owners into mechanics for over 50 years....!!!!!!!!!!!!
T3 Syncro 14" 2.1 DJ
Άβαταρ μέλους
sotyanif
Δημοσιεύσεις: 2015
Εγγραφή: Δευ 25 Ιούλ 2011 7:02 pm
Τοποθεσία: Αρχάνες,Κρήτη

Re: εvδιαφερον απο car.gr

Δημοσίευση από sotyanif »

Σε μένα ήταν φανερό ,πως το βάψιμο έγινε για να σκεπάσει ατέλειες...και του το είπα.
Δεν φάνηκε να στενοχωριέτε και πολύ......


Ναι ,το ντεπόζιτο,με τον όγκο του ........και το βάρος του βεβαίως-βεβαίως.........δείχνει κάπως :lol: :lol: :lol:

Και Μπάμπη αν ήταν Ι.Χ.............................δεν θα κουβεντιάζαμε για αυτό μαζί τώρα.....
Θα ήταν ήδη στο γκαράζ μου :P :-D 8-)
Η Φύση ,είναι το ΣΠΙΤΙ μας!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
t3 syncro tool
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3124
Εγγραφή: Πέμ 29 Δεκ 2011 10:20 am
Τοποθεσία: Αθήνα-Ν.Ιωνία
Επικοινωνία:

Re: εvδιαφερον απο car.gr

Δημοσίευση από t3 syncro tool »

sotyanif έγραψε:Και Μπάμπη αν ήταν Ι.Χ.............................δεν θα κουβεντιάζαμε για αυτό μαζί τώρα.....Θα ήταν ήδη στο γκαράζ μου :P :-D 8-)
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Μα άν ήταν ΙΧ Σωτήρη δέν θα προλάβαινες κάν να ξημερώσει για να πάς να το δείς.
Θα ήμουν εκεί απο τα ξεμερώματα. Πρίν ανοίξει κάν το ΚΕΠ για την μεταβίβαση :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Volkswagen. Turning owners into mechanics for over 50 years....!!!!!!!!!!!!
T3 Syncro 14" 2.1 DJ
Άβαταρ μέλους
T3syncrocamper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 2083
Εγγραφή: Δευ 25 Ιούλ 2011 3:06 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: εvδιαφερον απο car.gr

Δημοσίευση από T3syncrocamper »

Πάντως παιδιά με τέτοιο διαγνωστικό δίκτυο που έχουμε, με πανελλαδική και άμεση κάλυψη, δεν ανοίγουμε κάνα ΙΚΤΕΟ;
Born to ruuuunnn!!!!
Άβαταρ μέλους
sotyanif
Δημοσιεύσεις: 2015
Εγγραφή: Δευ 25 Ιούλ 2011 7:02 pm
Τοποθεσία: Αρχάνες,Κρήτη

Re: εvδιαφερον απο car.gr

Δημοσίευση από sotyanif »

T3syncrocamper έγραψε:Πάντως παιδιά με τέτοιο διαγνωστικό δίκτυο που έχουμε, με πανελλαδική και άμεση κάλυψη, δεν ανοίγουμε κάνα ΙΚΤΕΟ;
Δημήτρη :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Η Φύση ,είναι το ΣΠΙΤΙ μας!

Εικόνα
dimitris_volos
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3169
Εγγραφή: Τρί 26 Ιούλ 2011 11:35 am
Τοποθεσία: volos
Επικοινωνία:

Re: εvδιαφερον απο car.gr

Δημοσίευση από dimitris_volos »

...my name is Cooled, Air Cooled.

IGNORANCE IS THE MOTHER OF ADVENTURE
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ”