ΥΔΡΑΥΛΙΚΟ ΤΙΜΟΝΙ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
vagel2009
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: Σάβ 10 Ιαν 2015 10:50 pm
Τοποθεσία: Φιλιππιαδα-Πρεβεζα

ΥΔΡΑΥΛΙΚΟ ΤΙΜΟΝΙ

Δημοσίευση από vagel2009 »

Ψαχνω υδραυλικο τιμονι- οχι ηλεκτρικο- για VW T3 πισωκινητο για ενα φιλο αν γνωριζει καποιος να πουλιεται ας μου πει Εννοειται η τιμη να ειναι προσιτη και οχι κουκουρουκου
Quattro AWD anytime, anywhere
Οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Άβαταρ μέλους
t3 syncro tool
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3124
Εγγραφή: Πέμ 29 Δεκ 2011 10:20 am
Τοποθεσία: Αθήνα-Ν.Ιωνία
Επικοινωνία:

Re: ΥΔΡΑΥΛΙΚΟ ΤΙΜΟΝΙ

Δημοσίευση από t3 syncro tool »

Εδώ είχα βάλει ένα Βαγγέλη. Στις Αγγελίες:
http://www.vwbusclub.gr/viewtopic.php?f=30&t=1081
Volkswagen. Turning owners into mechanics for over 50 years....!!!!!!!!!!!!
T3 Syncro 14" 2.1 DJ
Άβαταρ μέλους
kozagio
Δημοσιεύσεις: 451
Εγγραφή: Τετ 17 Σεπ 2014 5:55 pm
Τοποθεσία: ΝΕΑ ΜΑΚΡΗ

Re: ΥΔΡΑΥΛΙΚΟ ΤΙΜΟΝΙ

Δημοσίευση από kozagio »

Δεν ξέρω τι ακριβώς σημαίνει για σένα προσιτή τιμή αλλά δεν νομίζω ότι θα βρεις με λιγότερα από 500 ευρώ. Αλλά δεν νομίζω ότι χρειάζεσαι κομπλέ σετ αν δεν κάνω λάθος έχεις μοτέρ 2Ε , σ αυτή τη περίπτωση θέλεις άλλα πράγματα... Αν θέλεις βοήθεια στείλε πμ για να τα πούμε στο τηλέφωνο, έχω κάποιον φίλο από το Κιάτο που έχει ένα σετ.
Άβαταρ μέλους
BUS1988
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 2337
Εγγραφή: Τρί 26 Ιούλ 2011 5:59 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΥΔΡΑΥΛΙΚΟ ΤΙΜΟΝΙ

Δημοσίευση από BUS1988 »

Αν δεν με απατά η μνήμη μου στο Syncro Day πέρισυ εμφανίστηκε ο Ντορτοπίδης (Θεσσαλονικιός και πιθανότατα το πρώτο syncro camper στην Ελλάδα) ο οποίος πουλούσε ένα σετ (ή μήπως μόνο την κρεμαργιέρα?) σε χαμηλότερη τιμή.
Ας μας διαφωτίσει ο Δημήτρης (T3 syncrocamper) ο οποίος έχει τα στοιχεία του.
Άβαταρ μέλους
T3syncrocamper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 2083
Εγγραφή: Δευ 25 Ιούλ 2011 3:06 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΥΔΡΑΥΛΙΚΟ ΤΙΜΟΝΙ

Δημοσίευση από T3syncrocamper »

Ναι, απότι θυμάμαι πωλούσαι υδραυλική κρεμαγιέρα. Όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει πμ να του δώσω το τηλ του.
Born to ruuuunnn!!!!
Άβαταρ μέλους
vagel2009
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: Σάβ 10 Ιαν 2015 10:50 pm
Τοποθεσία: Φιλιππιαδα-Πρεβεζα

Re: ΥΔΡΑΥΛΙΚΟ ΤΙΜΟΝΙ

Δημοσίευση από vagel2009 »

kozagio έγραψε:Δεν ξέρω τι ακριβώς σημαίνει για σένα προσιτή τιμή αλλά δεν νομίζω ότι θα βρεις με λιγότερα από 500 ευρώ. Αλλά δεν νομίζω ότι χρειάζεσαι κομπλέ σετ αν δεν κάνω λάθος έχεις μοτέρ 2Ε , σ αυτή τη περίπτωση θέλεις άλλα πράγματα... Αν θέλεις βοήθεια στείλε πμ για να τα πούμε στο τηλέφωνο, έχω κάποιον φίλο από το Κιάτο που έχει ένα σετ.
Δεν ειναι για μενα για τον μηχανικο μου ειναι και αυτος 2Ε μοτερ φοραει και ψαχνω για κομπλε υδραυλικο η τιμη ειναι σχετικο στις μερες μας αλλα ειναι υπο συζητηση
Quattro AWD anytime, anywhere
Οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Άβαταρ μέλους
kozagio
Δημοσιεύσεις: 451
Εγγραφή: Τετ 17 Σεπ 2014 5:55 pm
Τοποθεσία: ΝΕΑ ΜΑΚΡΗ

Re: ΥΔΡΑΥΛΙΚΟ ΤΙΜΟΝΙ

Δημοσίευση από kozagio »

vagel2009 έγραψε:
kozagio έγραψε:Δεν ξέρω τι ακριβώς σημαίνει για σένα προσιτή τιμή αλλά δεν νομίζω ότι θα βρεις με λιγότερα από 500 ευρώ. Αλλά δεν νομίζω ότι χρειάζεσαι κομπλέ σετ αν δεν κάνω λάθος έχεις μοτέρ 2Ε , σ αυτή τη περίπτωση θέλεις άλλα πράγματα... Αν θέλεις βοήθεια στείλε πμ για να τα πούμε στο τηλέφωνο, έχω κάποιον φίλο από το Κιάτο που έχει ένα σετ.
Δεν ειναι για μενα για τον μηχανικο μου ειναι και αυτος 2Ε μοτερ φοραει και ψαχνω για κομπλε υδραυλικο η τιμη ειναι σχετικο στις μερες μας αλλα ειναι υπο συζητηση
Οκ παντος στην 2Ε δεν ταιριάζει ούτε η τρομπα ούτε η Βάση τής τρομπας και το μπουκαλάκι για το λάδι μπαίνει σε άλλη θέση από ότι στον boxer
Επίσης θεωρώ σχεδόν αδύνατο να βρεις τις γνήσιες μεταλλικές σωληνώσεις οπότε τ απαραίτητα που χρειάζεται είναι η κρεμαγιερα , ο άξονας και ο σταυρός που τη συνδέει με την γωνιακή μετάδοση του τιμονιού, όλα τ αλλά τα φτιάχνει , ότι θέλεις στείλε πμ
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΤΕΧΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ”