ΖΗΤΗΣΗ Οροφή westfalia για Τ2

Γιαννης Ι τ2
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Σάβ 06 Σεπ 2014 5:45 pm
Τοποθεσία: Πτολεμαιδα

Re: ΖΗΤΗΣΗ Οροφή westfalia για Τ2

Δημοσίευση από Γιαννης Ι τ2 »

t3 syncro tool έγραψε:Παιδιά βρήκαμε οροφή Westfalia για Τ2 βγαλμένη μαζί με το μπροστά κομμάτι που είναι για τις αποσκευές.
Τα μεταφορικά (πήγαινε-έλα) της οροφής στην Δράμα για να βγεί το καλούπι θα πρέπει να πληρωθούν απο τους ενδιαφερόμενους, οπότε όσο πιό πολλοί είστε τόσο το καλύτερο για να μοιραστούν τα έξοδα.
Υπάρχει ενδιαφέρον και χρήματα για να ξεκινήσουμε την διαδικασία?
Που βρισκεται τωρα η οροφη? Ποσο κοστιζει η αγορα της και ποσο θα κοστισει αν φτιαχτει με καλουπι?
The marinero
Άβαταρ μέλους
t3 syncro tool
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3124
Εγγραφή: Πέμ 29 Δεκ 2011 10:20 am
Τοποθεσία: Αθήνα-Ν.Ιωνία
Επικοινωνία:

Re: ΖΗΤΗΣΗ Οροφή westfalia για Τ2

Δημοσίευση από t3 syncro tool »

Γιαννης Ι τ2 έγραψε:Που βρισκεται τωρα η οροφη? Ποσο κοστιζει η αγορα της και ποσο θα κοστισει αν φτιαχτει με καλουπι?
Στην Αθήνα......
Δέν πωλείται.....αλλά δέχεται ο ιδιοκτήτης να την στείλει για να βγεί καλούπι φυσικά αν του καλύψουμε τα έξοδα (Αθήνα-Δράμα-Αθήνα).
Όσο για τις τιμές Γιάννη.....κοίτα στα ποσταρίσματα παρακάτω. Έχει δώσει τιμή ο Παναγιώτης απο την Δράμα
Volkswagen. Turning owners into mechanics for over 50 years....!!!!!!!!!!!!
T3 Syncro 14" 2.1 DJ
Άβαταρ μέλους
Manosdaou
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τετ 28 Ιαν 2015 6:18 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: ΖΗΤΗΣΗ Οροφή westfalia για Τ2

Δημοσίευση από Manosdaou »

Ειναι εφικτο να παρουμε μια τιμη για την μεταφορα της?
Η τιμη για την κατασκευη που ειχε δωσει ηταν 400 συν φπα
Άβαταρ μέλους
t3 syncro tool
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3124
Εγγραφή: Πέμ 29 Δεκ 2011 10:20 am
Τοποθεσία: Αθήνα-Ν.Ιωνία
Επικοινωνία:

Re: ΖΗΤΗΣΗ Οροφή westfalia για Τ2

Δημοσίευση από t3 syncro tool »

Λίγο δύσκολο να σου πούνε τιμή χωρίς να ξέρουν διαστάσεις και βάρος.
Εγώ το κόβω πολύ δύσκολο αυτήν την εποχή να τρέχω να μετράω βάρη και διαστάσεις.
Θα προσπαθήσω να συνεννοηθώ με κάποιον για το τί θέλω να μεταφέρω τηλεφωνικά και ελπίζω να βγάλουμε άκρη.
Μέχρι τότε........τουλάχιστον μαζευτείτε εσείς να ξέρουμε για πόσες οροφές μιλάμε και κατα πόσο μοιράζονται τα έξοδα.
Volkswagen. Turning owners into mechanics for over 50 years....!!!!!!!!!!!!
T3 Syncro 14" 2.1 DJ
Γιαννης Ι τ2
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Σάβ 06 Σεπ 2014 5:45 pm
Τοποθεσία: Πτολεμαιδα

Re: ΖΗΤΗΣΗ Οροφή westfalia για Τ2

Δημοσίευση από Γιαννης Ι τ2 »

Manosdaou έγραψε:Ειναι εφικτο να παρουμε μια τιμη για την μεταφορα της?
Η τιμη για την κατασκευη που ειχε δωσει ηταν 400 συν φπα
Εγω παντως Μανο εχω σαν τη δικη σου οροφη και θα την τροποποιησω. Εχω παρει ηδη τα υλικα και περιμενω να καλυτερεψει ο καιρος για να ξεκινησω....
The marinero
Άβαταρ μέλους
t3 syncro tool
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3124
Εγγραφή: Πέμ 29 Δεκ 2011 10:20 am
Τοποθεσία: Αθήνα-Ν.Ιωνία
Επικοινωνία:

Re: ΖΗΤΗΣΗ Οροφή westfalia για Τ2

Δημοσίευση από t3 syncro tool »

Το κόστος μεταφοράς θα είναι περίπου 150 με 200 ευρώ. Τώρα άν αλλάξει κάτι στην πορεία λίγο προς τα πάνω ή προς τα κάτω, δέν μπορώ να σας το υποσχεθώ μιάς και πήρα τιμή τηλεφωνικώς.

Επειδή όμως δέν βλέπω ενδιαφέρον παρα μόνο απο τον Μάνο, και επειδή για ένα μόνο άτομο δέν συμφέρει να αναλάβει όλο το κόστος μεταφοράς+κατασκευής+πανί+κουμπάσα, αφήνω το θέμα όπως έχει για να μήν το κουράζουμε πολύ και άν ποτέ υπάρξει ενδιαφέρον και απο άλλα άτομα το ξανασυζητάμε.

Βασικά νόμιζα οτι εσείς που έχετε Τ2 με ψηλές ή χωρίς οροφές, θα είχατε ένα μεγαλύτερο ενδιαφέρον για μετατροπή σε Westfalia και έτσι ξεκίνησα να πείσω τον ιδιοκτήτη της οροφής να την μεταφέρουμε για να την αντιγράψουμε πέρνωντας εγώ προσωπικά την ευθύνη της μεταφοράς, χωρίς να έχω κανένα ιδίον όφελος παρα μόνο των μελών του Forum, μιάς και είμαι κάτοχος Τ3 οπότε μου είναι άχρηστη εντελώς η οροφή.
Καταλαβαίνω όμως οτι οι καιροί που περνάμε είναι δύσκολοι οικονομικά, οπότε καλύτερα να αφήσουμε το θέμα εδώ και ελπίζω κάποτε να αλλάξουν οι συνθήκες...
Volkswagen. Turning owners into mechanics for over 50 years....!!!!!!!!!!!!
T3 Syncro 14" 2.1 DJ
Γιαννης Ι τ2
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Σάβ 06 Σεπ 2014 5:45 pm
Τοποθεσία: Πτολεμαιδα

Re: ΖΗΤΗΣΗ Οροφή westfalia για Τ2

Δημοσίευση από Γιαννης Ι τ2 »

t3 syncro tool έγραψε:Το κόστος μεταφοράς θα είναι περίπου 150 με 200 ευρώ. Τώρα άν αλλάξει κάτι στην πορεία λίγο προς τα πάνω ή προς τα κάτω, δέν μπορώ να σας το υποσχεθώ μιάς και πήρα τιμή τηλεφωνικώς.

Επειδή όμως δέν βλέπω ενδιαφέρον παρα μόνο απο τον Μάνο, και επειδή για ένα μόνο άτομο δέν συμφέρει να αναλάβει όλο το κόστος μεταφοράς+κατασκευής+πανί+κουμπάσα, αφήνω το θέμα όπως έχει για να μήν το κουράζουμε πολύ και άν ποτέ υπάρξει ενδιαφέρον και απο άλλα άτομα το ξανασυζητάμε.

Βασικά νόμιζα οτι εσείς που έχετε Τ2 με ψηλές ή χωρίς οροφές, θα είχατε ένα μεγαλύτερο ενδιαφέρον για μετατροπή σε Westfalia και έτσι ξεκίνησα να πείσω τον ιδιοκτήτη της οροφής να την μεταφέρουμε για να την αντιγράψουμε πέρνωντας εγώ προσωπικά την ευθύνη της μεταφοράς, χωρίς να έχω κανένα ιδίον όφελος παρα μόνο των μελών του Forum, μιάς και είμαι κάτοχος Τ3 οπότε μου είναι άχρηστη εντελώς η οροφή.
Καταλαβαίνω όμως οτι οι καιροί που περνάμε είναι δύσκολοι οικονομικά, οπότε καλύτερα να αφήσουμε το θέμα εδώ και ελπίζω κάποτε να αλλάξουν οι συνθήκες...
Εχει χαρη που εχω παρει τα πανια και τα σχετικα αλλιως θα εκανα κινηση κι εγω. Τα υλικα μου κοστησαν γυρω στο 150αρι οποτε θα αρκεστω για την ωρα σε αυτο. Περιμενω παντως τον καιρο να στρωσει για να πιασω δουλεια.....
The marinero
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΠΩΛΗΣΗ-ΖΗΤΗΣΗ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ”