syncro ανόρθωση - ανάρτηση

Άβαταρ μέλους
t3 syncro tool
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3124
Εγγραφή: Πέμ 29 Δεκ 2011 10:20 am
Τοποθεσία: Αθήνα-Ν.Ιωνία
Επικοινωνία:

Re: syncro ανόρθωση - ανάρτηση

Δημοσίευση από t3 syncro tool »

47 όφσετ? Πολύ μέσα δεν είναι?
Τις έχεις δοκιμάσει? Μπαίνουν?
Volkswagen. Turning owners into mechanics for over 50 years....!!!!!!!!!!!!
T3 Syncro 14" 2.1 DJ
Dimitris
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: Δευ 02 Δεκ 2013 11:48 pm
Τοποθεσία: Athens & Ljubljana

Re: syncro ανόρθωση - ανάρτηση

Δημοσίευση από Dimitris »

Μπαίνουν τις έχω με 205/80/16 στο 16άρι και δεν βρίσκουν , είχα και 225/75/16 πρίν...
Άβαταρ μέλους
t3 syncro tool
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3124
Εγγραφή: Πέμ 29 Δεκ 2011 10:20 am
Τοποθεσία: Αθήνα-Ν.Ιωνία
Επικοινωνία:

Re: syncro ανόρθωση - ανάρτηση

Δημοσίευση από t3 syncro tool »

Α......Στο 16άρι.
Να τα διευκρινίζουμε αυτά γιατί θα πάρει κανένας που μας διαβάζει εδώ 47 όφσετ σε 14άρι και θα φάει πόρτα
Volkswagen. Turning owners into mechanics for over 50 years....!!!!!!!!!!!!
T3 Syncro 14" 2.1 DJ
Άβαταρ μέλους
Psyncro
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Τετ 05 Απρ 2017 10:07 am
Τοποθεσία: SKG

Re: syncro ανόρθωση - ανάρτηση

Δημοσίευση από Psyncro »

t3 syncro tool έγραψε:
Nerris έγραψε:Καλημερα παιδια, το μαρουλι ειναι δικο μου και μεχρι το τελος της εβδομαδας θα μπουν 16"... μενει το βαψιμο σε χρωμα ερημου, αλλα θα το αφησω για τελος Φεβρουαριου αφου το Μαρτη ξεκιναω ενα 8μηνο ταξιδι γυρω απο τη Μαυρη Θαλασσα και δεν θελω να απο τη μια να το βαψω τωρα και να περασει ολο το χειμωνα φρεσκοβαμενο...αμορτισερ και ελλατηρια ειναι τα Comfort και οχι τα HD, οπτικα ειναι και τα δυο ιδια. Αυτη ηταν η συμβουλη του Γιωργου, του μηχανικου που εχει εξ'ολοκληρου αναλαβει το project (νομιζω οτι ειναι περιττο να σχολιασω την ποιοτητα της δουλειας) αλλα και του καταστηματος στη Γερμανια απ'οπου και τα αγορασα.
Καλώς ήρθες.

Το "Μαρούλι" το φέραμε με τον Δημήτρη απο τον φαναρτζή. Όντως έχει κάνει καλή δουλειά.
Ήθελα να δώ την ανάρτηση μιάς και κανένας δέν έχει βάλει Trailmaster σε camper.
Νομίζαμε βέβαια οτι ήταν η HD. Κάτι τέτοιο είχε ειπωθεί ή έτσι θα νομίζαμε λόγω του βάρους του camper.
Μου άρεσε πολύ, είναι άνετη και με μεγάλη διαδρομή. Μέχρι τέλος του χρόνου θα βάλω και εγώ τέτοια διότι με την ΟΜΕ που έχω κοπανάει όλο το αυτοκίνητο στους χωματόδρομους.
Βέβαια θα αλλάξει συμπεριφορά το αυτοκίνητο μόλις του φορέσεις τις 16άρες ζάντες. Τι διάσταση ελαστικών θα βάλεις?
Επίσης θα ήθελα, άν μπορείς, να σχοσιάσεις την ποιότητα δουλειάς και του συνεργείου αλλά και του καταστήματος στην Γερμανία για να ξέρουμε και εμείς.
Θα σε δούμε και στην 3η Βαλκανική που θα γίνει στην Μαύρη Θαλασσα 5 με 7 Ιουλίου? http://www.vwbusclub.gr/viewtopic.php?f=16&t=339" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Καλές βόλτες να έχεις, καλά ταξίδια και χιλιόμετρα απροβλημάτιστα.

(Υ.Γ. Άν θές πές μας δυό λόγια για σένα και το αυτοκίνητο εδώ http://www.vwbusclub.gr/viewforum.php?f=14" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false; για να μάθουν και εσένα αλλά και την πολύ όμορφη δουλειά που έχεις κάνει με την μετατροπή, όλοι οι συνφορουμίτες.)
Μπαμπη ως νεος κατοχος του μαρουλιου...Μπορω να πω οτι καναν καλη δουλεια σε γενικο βαθμο σιγουρα,απλα μειναν καποιες διορθωσεις μπροςτινο - πιςινο οσο αφορα το σηκωμα,με καποιες προσθηκες γιατι και πισω καθεται πιο πολυ,και στο μπροστα θελει τις αλουμινενιες προσθηκες στα μπαλακια πανω,+ η ολη συνδεση του μπλοκε η οποια μαλον ηταν να γινει και δεν προλαβε ο Νερρης.Σαν αμορτισερ παντως και για το σκαφος που ειναι το κιτ της trailmaster παιρνει καλα σχολια!Εγω μολις το τελιωσω στο 100% θα εχω αποψη. ;)
If you like to travel with your self,you're never alone..!
Don't be scared to walk alone,don't be scared to like it...!

1990 T3 1.6TD (JX) Westfalia Camper Hard-top
Άβαταρ μέλους
syncro16gr
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1166
Εγγραφή: Τρί 26 Ιούλ 2011 11:37 am
Τοποθεσία: Κέρκυρα
Επικοινωνία:

Re: syncro ανόρθωση - ανάρτηση

Δημοσίευση από syncro16gr »

Το παρακάτω σχέδιο είναι για μεταλλικές (συνήθως αλουμίνιο) προσθήκες στα μπροστινά ελατήρια σε Τ3 Syncro. Οι προσθήκες αυτές μπαίνουν πάνω από τα ελατήρια και κάτω από το ψαλίδι, εκεί που φωλιάζει το ελατήριο.

Προσθήκες μπροστά.jpg

Το συγκεκριμένο σχέδιο δείχνει μια προσθήκη ύψους 3εκ. Το τελικό σήκωμα του αυτοκινήτου είναι περίπου 4εκ.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Εικόνα
Caravelle CL Syncro16" Camper από το 2003.
"ο κόσμος δεν αλλάζει με κουβέντες, δεν άλλαξε ποτέ με προσευχές..."
Απάντηση

Επιστροφή στο “SYNCRO & 4MOTION”